Chcesz mieć zabezpieczenie na przyszłość? Jeśli tak, to znaczy, że jesteś osobą, która o emeryturze myśli poważnie. Nie jedna osoba, chciałaby przejść na emeryturę jak najwcześniej. Jednak nie jest to zwykle możliwe, gdyż zostaje nam jeszcze najczęściej 20 lat pracy. Kiedy już miną, zostaje emerytura w wysokości nie więcej niż 1000 złotych. Młodzi ludzie mając przed oczami taką wizję starają się na wszelkie sposoby na taką okoliczność się zabezpieczyć i nie być zależnym od tak śmiesznie małej kwoty pieniężnej.

Jak poradzić sobie na emeryturze i przejść na nią wtedy kiedy ma się na to ochotę?

Trzeba albo oszczędzać albo inwestować. A jeszcze lepiej i to i to w życie wprowadzić. Jednak tak jak na oszczędzaniu nie wiele osób się zna, tak na inwestycjach tym bardziej. W co więc warto inwestować i jak to robić? Najlepszą opcją są nieruchomości. Jest to najbardziej opłacalne i przyszłościowe, gdyż mieszkać zawsze gdzieś trzeba. Dlatego też, niektórzy biorą kredyty, wynajmują mieszkanie np. studentom i z czynszu opłacają ratę kredytu. Kiedy po kilku latach kredyt zostaje spłacony, zyski trafiają do kieszeni. Jednak, będąc właścicielem mieszkania czeka nas kilka obowiązkowe o których warto wiedzieć.

Rozróżnianie pojęć mieszkaniowych – to ważne

Możemy dość często zauważyć , że osoby, które są właścicielami mieszkań lub je użytkują używają zamiennie określeń zarządca wspólnoty i zarząd. Jednak każde z tych słów ma swoją odrębna definicję, które się bardzo od siebie różnią. Tak więc używając ich zastępczo , popełnia się błąd.

Według prawa, każda z wspólnot mieszkaniowych zarządcę lub zarząd posiadać powinna. Jeśli dodatkowo wspólnota obejmuje lokale w większej liczbie niż 7 jest ona zobowiązana zarząd wyznaczyć. Jest to organ, który składa się z właścicieli lokali lub ich przedstawicieli. Mogą jednak tworzyć także osoby pochodzące z zewnątrz. Jeśli jednak, wspólnota nie podejmie decyzji o tym, aby była ona reprezentowana przez osobę trzecią lub firmę, to ona jest zobowiązana takowy zarząd wybrać i będzie do niej należeć obowiązek utrzymania budynku w odpowiednim stanie. Są to jednak czynności, które często wymagają dużej ilości czasu i zaangażowania, a także znajomości przepisów prawa.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *