Badania pokazują, że wybierając mieszkanie przede wszystkim staramy się zwracać uwagę na funkcjonalność budynku, dopiero w drugiej kolejności sprawdzamy koszty utrzymania.

Zieleń na osiedlu to wartość ekonomiczna, badania wyraźnie pokazują, że na wartość nieruchomości mogą wpływać między innymi tereny zielone położone blisko osiedla. Podobnie, jeśli w pobliżu znajduje się zbiornik wodny również nieruchomość będzie więcej warta. Określa się również, że zarządza nie musi już sam zajmować się terenami zielonymi, gdyż będzie się o nie troszczyła specjalnie zatrudniona do tego firma. Wiele badań stara się również zwracać uwagę na to, że tereny zielone, które znajdują się blisko osiedla dobrze wpływają na mieszkańców, których praca organizmu się poprawia i mogą czuć się dużo lepiej. Tereny zielone to według badań również większe bezpieczeństwo. W takich okolicach spada bowiem przestępczość. Jeśli blisko miejsca zabawy dzieci znajdują się tereny zielone można oczekiwać, że będą one stanowić również pewną wartość dla najmłodszych. Mogą dzięki takim terenom poznawać biologiczne ekosystemy. Zieleń ma również pozytywnie wpływać na osoby, która mają problemy z Alzheimerem czy też dzieci z ADHD Tereny zielone zlokalizowane w okolicach dużych miejskich aglomeracji to również istotna wartość, która decyduje o oczyszczeniu powietrza. Szczególnie w dużych miastach, gdzie pyłów jest bardzo dużo badania udowadniają, że pojawienie się terenów zielonych w okolicach osiedli zwiększa znacząco jakość powietrza. Podobnie tereny zielone niwelują hałas, który jest tam generowany. Zielone osiedle to ekologiczne osiedle, coraz więcej deweloperów stawia obecnie na budowanie ekologicznych osiedli, na których będzie znajdowało się dużo zieleni. Dzięki niej wypiera się ze środowiska nadmierną ilość dwutlenku węgla co jest istotną sprawą, gdyż jest to winowajca globalnego ocielenia. Jedno drzewo ma w ciągu swojego życia wykorzystywać nawet 750 kg dwutlenku węgla. Dzięki pojawieniu się drzew na osiedlu można minimalizować również koszty ogrzewania zimą a w okresie lata można w ten sposób zmniejszać koszty klimatyzacji, co będzie ważną sprawą.

Na terenie zielonym można również przygotować idealne place zabaw dla dzieci, na których będą miały dużo miejsca, a jednocześnie będą korzystały z warunków idealnych dla ich zdrowia. Place zabaw na osiedlu Na osiedlach powinno się przygotować odpowiednie place zabaw, na których dziecko będzie się dobrze czuło i będzie bezpieczne. Przede wszystkim należy stawiać na ogradzane place zabaw, na których dziecko nie będzie wybierało na ulice ani nie będzie niebezpieczeństw ze strony obcych. Poza tym w normach europejskich pojawiają się również pewne elementy, o których trzeba pamiętać przygotowując place zabaw dla dzieci.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *