Marzysz o postawieniu własnego domu? W takim razie na pewno masz już jakieś związane z tym plany. Jednak nie jest to taka prosta sprawa jak się niektórym wydaje. Trzeba brać bowiem pod uwagę nie tylko same koszty, które są różne w zależności od tego jaka ilość nieruchomości będzie oraz czy musimy kupować działkę czy też już mamy takową. Do tego doliczmy także potężną ilość czasu jaką w taką budowę trzeba włożyć. Trzeba mieć na uwadze to, że budowa domu może trwać nawet kilka lat w zależności od tego jakimi środkami dysponujemy.

Jednak każdy ma inne oczekiwania względem nieruchomości. Zdarzają się osoby, które wolą kupić już gotowy dom i dopłacić niż sami wszystkiego pilnować. Jednak najczęściej podjęta jest decyzja budowy domu samodzielnie. Dzięki temu, możemy rozplanować rozkład pomieszczeń oraz gabaryty budowli. Jednak niekiedy potrzebne są wyjątkowe umiejętności i naprawdę dobre plany, aby postawić wymarzony dom. Taka właśnie ciekawa nieruchomość powstała w wyniku potrzeb starszej pary, której nie służy chodzenie po schodach.

Czy to możliwe?

Wiadomo, że osoby starsze nie lubią się poruszać po schodach. Wymaga to ogromnego wysiłku i męczy, szczególnie jeśli musimy pokonać kilka razy takie schody. Dlatego też, projektanci Przemek Kaczkowski i Ola Targońska mieli nieco utrudnione zadanie. Mieli oni bowiem zaprojektować dom, który nie będzie miał ani jednego schodka. Jednak nie jest to takie proste. Podczas budowy pojawiły się pewne prawne komplikacje. Okazało się bowiem, że jak na dom parterowy to jest on zbyt wysoki. Dlatego też, projektanci musieli nieco zmienić bryłę nieruchomości. Elewacja został więc z jednej strony podniesiona. W tym celu usypane zostało nieduże wzniesienie.

Słońce i przestrzeń

Bryła otwarta jest od strony krajobrazowej widoku, a zamknięta od ulicy i podjazdu. Dzięki temu, hałas uliczny nie jest słyszalny. Budynek jest bardzo przytulny, ponieważ wnętrza mają zarówno wysokie jak i niskie pokryte białymi deskami sufity. Dom posiada także inteligentna instalację, która steruje wszelkimi urządzeniami. Budynek podzielony jest na dwie części: sypialną z tarasem oraz dzienną. We wnętrzach dominuje drewno oraz kamień. Panuje także doskonałe naświetlenie nawet w ciemne dni gdyż budynek ma oszklone fasady.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *