Każdy, chce być na przyszłość zabezpieczony i mieć pewność, że wraz z zestarzeniem się, nie wyląduje na bruku. Jednak, w takim przypadku jest to dość trudne, ponieważ o takich niebezpieczeństwach trzeba myśleć już znacznie wcześniej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że trzeba w tym celu na przyszłość oszczędzać. Jednak trzymanie pieniędzy w sejfie czy nawet zbieranie ich na konto w banku nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dopóki nie są to duże kwoty, nie mamy się czego obawiać. Jednak mając już około 1 mln, który zbieraliśmy przez całe życie, trzeba mieć go w postaci inwestycji. Dzięki czemu, w razie upadku banku czy też kradzieży z konta, nie zostaniemy z niczym.
W co inwestować? Najlepszym rozwiązaniem są nieruchomości. Coraz częściej jest to działka, na którą zapuszcza się , mnóstwo ludzi. Dlaczego tam? Wynika to z faktu, że mieszkania czy domy zawsze będą potrzebne , ponieważ ludzie muszą gdzieś mieszkać. Dlatego też, są one kupowane i wynajmowane, aby koszty po kilku latach się zwróciły.

Zostań agentem nieruchomości

Jeśli interesujesz się sprzedażą czy kupnem mieszkań i innych nieruchomości, to z powodzeniem możesz zostać możesz agentem. Dzięki temu, nie tylko będziesz mógł zarobić przyzwoite kwoty pieniężne, ale także nauczysz się sprzedawać mieszkania. Ale czy taka praca się opłaca? To zależy już tylko od Ciebie. Najniższe zarobki zaczynają się od 2 tysięcy złotych. Ci najlepsi, mogą jednak zyskać nawet 15 tys. złotych miesięcznie. Zależy to przede wszystkim od umiejętności pracownika. Jak wiadomo, to jak duża będzie wypłata zależy od ilości sprzedanych mieszkań. Im więcej , tym większa wypłata.

Inne możliwości…

To jednak nie wszystko. O tym jak dużo uda się zarobić agentowi nieruchomości decyduje także stabilność rynku oraz doskonałe umiejętności porozumiewania się z ludźmi i nawiązywania kontaktów. Jakich? Na przykład  z firmą transportową. Często potencjalni kupcy wahają się nad zakupem mieszkania, bo obawiają się przeprowadzki. Wtedy agent może polecić transport w Łodzi, gdzie klienci mają pewność, że ewentualna przeprowadzka przebiegnie sprawnie i bezproblemowo a ich rzeczy dotrą na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Dodatkowo pośrednik, powinien łączyć w sobie kilka zawodów jak negocjator, handlowiec, marketingowiec i niekiedy nawet psycholog. Prowizja jaka jest pobierany przy zakupie domu to około 2-3% wartości przedmiotu, który jest sprzedawany. Jednak nie trafia ona cała do pośrednika, ale tylko część gdyż zysk musi mieć także biuro nieruchomości. Jednak większość należy do agenta nieruchomości.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *