Marzysz o własnym „gniazdku” gdzie będziesz mógł sam zadecydować jak są umieszczone meble, ile jest pokoi i zająć się urządzaniem? Jeśli tak, to na pewno mieszkasz z rodzicami. Jeśli jesteś samotny, to brak miejsca na pewno nie doskwiera. Najczęściej , osoby po 25 roku życia, które mieszkają z rodzicami mówią o tym fakcie z zażenowaniem. Są one bowiem bardzo często uważane za niesamodzielne. Tak jednak wcale nie musi być. Może się okazać, że po prostu jest to znacznie wygodniejsze – mama przygotowuje posiłki, sprząta i prasuje koszule.

Najczęściej rodzinne strony opuszczać chcą młode małżeństwa. Tyczy się to szczególnie tych, które spodziewają się dziecka. Wynika to przede wszystkim, z braku miejsca w domu dla tylu osób. Niekiedy przeprowadzka następuje dopiero kiedy maluch urośnie i potrzebuje swojego pokoju. Jednak bez względu na powody dla których chcemy kupić mieszkanie, warto to robić z rozwagą, a nie jak najszybciej.

Czy rynek pierwotny to dobre rozwiązanie?
Biorąc się za poszukiwanie mieszkania do kupna, wato skonkretyzować swoje wymagania. Jeśli będziemy wiedzieć czego dokładnie szukamy, będzie nam znacznie łatwiej. Przede wszystkim ustalamy gdzie ma być zlokalizowane mieszkanie, na którym piętrze oraz jaka powierzchnia nam odpowiada. Ostatnia kwestią jaka jest niesamowicie ważna to decyzja, czy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego.
Rynek pierwotny, to inaczej nowe mieszkanie czyli takie, które jeszcze nie miało do czynienia z lokatorami. Najczęściej takie właśnie lokum jest preferowane przez młode małżeństwa, które chcą mieć świeże i pachnące nowością mieszkanie. Jest t dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią nowoczesne wnętrza, ale często trzeba liczyć się z tym, że prace budowlane mogą się opóźnić lub zaraz obok może być budowana następna nieruchomość co generować będzie ciągły hałas i unoszący się w powietrzu kurz.

Rynek wtórny –starsze nie znaczy gorsze
Rynek wtórny , to mieszkania, które już swoich lokatorów miały. Często mamy do czynienia w takich mieszkaniach z nieco starszą instalacją oraz usterkami. Jednak tyczy się to tych najstarszych budowli. Rynek wtórny to także te mieszkania, które zostały wybudowane w ostatnim czasie, ale już posiadały swoich mieszkańców. Niekiedy jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ takie nieruchomości są częściej usytuowane w centrum miasta, gdyż na nowe budowle miejsca już nie ma. Mamy wiec lepszą lokalizację i brak niebezpieczeństwa, że obok pojawi się następny budynek.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *