Chcesz mieć w końcu swoje własne mieszkanie? Jeśli tak, to zapewne mieszkasz z rodzicami. W takim wypadku rozważanie przeprowadzki powodować może nie tylko brak przestrzeni, ale także chęć usamodzielnienia. Szczególnie potrzebę zamiany otoczenia na własne mają młode małżeństwa. Dodatkowo jeśli pojawia się dziecko, tym bardziej pod uwagę bierzemy takie rozwiązanie z racji, że maluch dorośnie i potrzebował będzie swojego pokoju.

Młode pary, chcą także mieć trochę prywatności i zacząć wspólne życie. Niekiedy zdarza się tak, że po prostu nie dogadują się oni z teściami. Jednak bez względu na powody, trzeba widzieć jak mieszkania szukać. Przede wszystkim, nie przerzucamy wszelkich ogłoszeń, tylko kategoryzujemy i określamy jakie nam najbardziej pasuje. Określamy lokalizację, wielkość oraz stan mieszkania. Dzięki temu, mniej pozycji się wyświetli w ogłoszeniach, ale będą one zgodne z naszymi oczekiwaniami. Warto także zastanowić się nad kupnem mieszkania z rynku wtórnego. Poznaj dobre i złe strony takiego rozwiązania.

Argumenty za
Jeśli decydujemy się na mieszkanie, które już miało pewną ilość lokatorów, to wiemy czego się spodziewać. Bowiem zarówno budynku jak i mieszkanie istniej nie taj jak w przypadku rynku pierwotnego. Wiemy także gdzie są poszczególne przystanki autobusowe, gdzie występują korki, do jakiej szkoły poślemy dzieci, a także gdzie mamy najbliższy sklep w którym będziemy robić zakupy. Rynek pierwotny może nas także niemile zaskoczyć tym, że zamiast ładnych widoków będziemy mieć z oknem kolejny blok, który zostanie wybudowany parę miesięcy później. W przypadku osiedla widzimy co się dzieje i czy jest możliwość postawienia kolejnej nieruchomości. Co więcej, znacznie łatwiej jest nam znaleźć mieszkanie w centrum. Do takiego mieszkania, wprowadzić się możemy od razu i jest ono gotowe na nowego lokatora.

Wady takiego rozwiązania
Takie rozwiązanie ma niestety także wady. Przede wszystkim, jest to standard zarówno mieszkania jak i całego budynku, który nie zawsze jest w najlepszym stanie. Mogą nam także doskwierać zapchane rury, psujące się windy czy przeciekające dachy. Niektóre z budynków mają swój wiek dość stary, co przekłada się na większą ilość awarii. Mimo iż takie mieszkanie może być tańsze, to bardzo często trzeba przygotować się na remont. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić na materiałach budowlanych, sprawdź ofertę sklepu Mateomarket.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *