Marzysz o tym, aby w końcu wyprowadzić się od rodziców? Nie masz się czym martwić, nie jesteś bowiem jedyną osoba w takiej sytuacji. W Polsce jesteśmy laureatami jeśli chodzi o zbyt małą ilość mieszkań. Co więcej, mamy także najmniejszą ilość miejsca przypadająca na jednego mieszkańca. Nie wygląda to kolorowo. Jeśli więc nie możesz znaleźć mieszkania, nie musisz być zdziwiony.

Mieszkanie z rodzicami jest wygodne, szczególnie jeśli chodzi o panów. Nie trzeba się bowiem martwić tym, że nie mamy nic na obiad, w lodówce pustki, a w mieszkaniu bałagan. Wszystkimi tymi kwestiami zajmuje się bowiem mama. Niektórym taka sytuacja bardzo odpowiada. Jednak częściej, osoby takie są zażenowane swoją sytuacją i nadal poszukują mieszkania dla siebie. Warto jednak sienie poddawać i skonkretyzować nasze poszukiwania do oczekiwanych wymogów. Zacznij przede wszystkim od tego czy jesteś nastawiony na mieszkanie z rynku pierwotnego.

Dobre strony takiego rozwiązania
Podstawową zaleta wyboru mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że jest ono całkowicie nowe. Dostając klucze, wiemy że będziemy w nim pierwszymi mieszkańcami. Nie musimy martwic się tym, że poprzedni właściciel pozatykał rury czy uszkodził kran. Wszystko w takim mieszkaniu jest nowe, świeże i pachnące. Jeśli dodatkowo kupimy lokum od dewelopera, to nowe będziemy mieć nie tylko mieszkanie, ale również cały blok. Co więcej, loki nowo powstałe są znacznie bardziej przyjazne w użytkowaniu i dostosowane do potrzeb niż stare kamienice. Mamy wiec windy, parkingi, tarasy i recepcje oraz monitoring. Co więcej, nowe inwestycje są projektowane i budowane z najwyższej jakości materiałów oraz zaopatrzone są nowoczesne technologie.

Argumenty przeciw
Jednak takie mieszkanie ma i swoje wady. Bardzo często największą z nich jest lokalizacja. Centra miast są zwykle tak zabudowane, że już nie ma miejsca na nowe inwestycje, więc zwykle są one budowane poza nim czyli na obrzeżach. Co więcej, działki w centrum nawet jeśli się znajdą , to są drogie, a to wiąże się z droższym mieszkaniem. Tak więc będziemy mieć tanie mieszkanie i wszędzie daleko, albo drogie i blisko. Z racji standardów mieszkania, ceny za metr kwadratowy są znacznie wyższe. Dużo przeszkodą może być także czas, jaki trzeba odczekać od momentu kupna do wybudowania mieszkania. Może się bowiem okazać, że ujrzymy je dopiero za dwa lata.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *