Poszukujesz dla siebie mieszkania? Wybór nie jest łatwy z racji ogromnych ilości proponowanych mieszkań. Co więcej, cen jest taka sama ilość. Jednak wybór znacznie się zmniejsza, kiedy wiemy , jak lokalizacja nam najbardziej odpowiada, rozmiar oraz stan. Wtedy bowiem okazuje się, że wcale nie jest tak dużo do kupienia. To jakie mieszkanie wybierzemy będzie decydować o naszej wygodzie, komforcie dojazdu do pracy czy do szkoły dzieci. Ważne jest także połączenie autobusowe jeśli mamy starsze pociechy. Trzeba jednak siedzieć w jakie mieszkanie inwestować, aby później nie musieć go zaraz sprzedawać. Rolę dość dużą odgrywają tutaj rynek pierwotny i wtórny.

Mity mieszkaniowe
Dość spora liczba młodych osób, szukając mieszkania kieruje się tylko na rynek pierwotny. Działanie to jest zrozumiałe, ponieważ chcą mieć oni świeże, czyste i niezamieszkiwane jeszcze lokum. Myślenie to jest także wspierane przez państwo, które pomaga w zaciągnięciu kredytowych zobowiązań na zakup takiej nieruchomości od dewelopera. Tak wiec mieszkania są budowane „na miarę” norm jakie określone są w programach państwowych. CI jednak, którzy się nie kierują programem chcą po prostu mieć nowe mieszkanie.

Rynek wtórny – nie taki zły?
Pędząc za rynkiem pierwotnym zapominamy o ryku wtórnym, gdzie także jest mnóstwo nowych mieszkań oraz domów na osiedlach, które budowane były nawet ostatniego czy bieżącego roku. Są także lokale w stanie deweloperskim. Trzeba barć pod uwagę, że kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego ponosisz mniejsze ryzyko. Wynika to głównie z kłopotów jakie mogą wystąpić podczas budowy nieruchomości jak np. opóźnienia. Bardzo często zdarzają się także nieuczciwi deweloperzy, którzy do budowy używają nietrwałych materiałów lub też niewłaściwi robotnicy pracujący bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętaj także o tym, że nowe bloki bardzo często buduje się a otwartych przestrzeniach. Oznacza to, że droga dojazdowa może być dość trudna do przebycia, szczególnie w warunkach zimowych. Weź także pod uwagę to, że obok bloku wybudowanego , w którym kupiłeś mieszkanie, może powstawać nowy budynek. Wiąże się to nie tylko z hałasem, ale i ogromna ilością kurzu i brudu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *