Chcesz mieć własne mieszkanie? Jeśli tak, to na pewno mieszkasz jeszcze z rodzicami. Mimo iż w niektórych wypadkach takie wyjście jest bardzo wygodne, to nie każdemu pasuje. Najczęściej przyczyna chęci przeprowadzki jest zbyt mała ilość miejsca. Następnie dużą rolę gra potrzeba prywatności. Bardzo często jest też tak, że ciężko dogadać się któremuś z małżonków z teściami. Wtedy także najlepszym wyjściem jest przeprowadzka.

Jednak nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje. Mieszkanie bowiem jest zwykle kosztowne. Wiąże się ono ze znacznie większymi opłatami niż w przypadku domu wolnostojącego. Trzeba także brać pod uwagę, że wtedy już wszelkie kwestie finansowe są dzielone na dwie osoby, a nie na większą liczbę. Jednak dla młodych par jest pewne rozwiązanie. Mowa tutaj o mieszkaniu dla młodych czyli MDM.

Kto może liczyć na mieszkanie?
Jednak może się okazać, że sytuacja młodych par nie maluje się tak kolorowo jak panowano. Kredytobiorcy zarezerwowane mają razem 373 mln złotych z 749 mln zł puli, która jest przeznaczona na rok 2017. Z tego powodu, wnioski o dofinansowanie zostały wstrzymane. Dotyczy to środków przyszłorocznych. BGK zapewnia nas, że wszelkie wnioski, które przekazane zostały do dnia ogłoszenia będą rozpatrzone. Co jednak z tymi, którzy złożyć nie zdążyli?

Czy program nadal działa?
Okazuje się , że takie wnioski mogą być nadal składane. Dyspozycyjne są nadal środki na rok 2018. Ale czy można skorzystać już teraz z tego rodzaju wsparcia? Owszem, jest jednak warunek. Musimy posiadać zgodę sprzedawcy na to , aby ostateczny termin płatności był w roku 2018. Przy czym, podczas odbywania rozmowy z doradca podkreślamy, że chcemy skorzystać z programu MDM, z puli, która przeznaczona jest na 2018 rok. Taki wniosek zostaje przeprocesowany, a pieniądze z kredytu trafiają na konto sprzedającego jeszcze tego roku. Ostatnim punktem jest przekazanie finansów z programu MDM. Wpłyną one na konto sprzedającego początkiem roku 2018. Rozwiązanie to sprawdzi się dobrze szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. Ci deweloperzy, którzy kończyć będą inwestycje w roku 2018 bardzo chętnie zgadzają się na takie warunki.

Jeżeli zmieniasz mieszkanie w Łodzi i masz problem z przewiezieniem swoich rzeczy – na pewno zainteresuje Cię transport w Łodzi, oferowany przez firmę Grot Transport.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *