Chcesz mieć zabezpieczenie na przyszłość? Daje je albo odkładanie, albo inwestycje. Jednak pierwsza kwestia bardzo często nie jest wykonalna, a druga zbyt ryzykowna. Można jednak spróbować inwestycji w bezpiecznym zakresie i na takim rynku , gdzie mamy pewność, że nawet jeśli spadnie na niego popyt, to my na tym dużo nie stracimy. Tak właśnie działa rynek nieruchomości. Jeśli zamierzasz w niego inwestować, konieczne jest posiadanie wiedzy w tym zakresie. Co warto wiedzieć? Przede wszystkim to, na co jest aktualnie popyt. Sprawdź czy większą popularnością cieszą się kawalerki czy może mieszkania dwupokojowe, jaka jest najlepsza lokalizacja oraz jak wygląda sytuacja prawna i finansowa na danym rynku. Zacznijmy jednak od definicji.

Czym jest rynek nieruchomości?
Na początku warto znać definicje rynku nieruchomości. Literatura przedmiotu mówi nam , e jest to zbiór wszelkich transakcji sprzedaży oraz kupna nieruchomości. Nie jest to jednak jedyna definicja. Inna mówi nam o tym, że rynek nieruchomości to zbiór wszelkich dostępnych warunków, w których występuje zbycie lub nabycie praw do danej nieruchomości. Rynek nieruchomości składa się z dwóch grup. Podmioty te aktywnie na rynku nieruchomości występują i są to zbywcy i nabywcy oraz deweloperzy. Nabywcy, poszukują nieruchomości określonego typu, a więc zgłaszają na nie zapotrzebowanie. Dzięki temu, tworzy się popyt na zgłoszone nieruchomości. Na głos nabywców odpowiadają deweloperzy czyli generują oni podaż. Budują oni mieszkania oraz domy pod klucz. Podaż to także działka właścicieli nieruchomości. Decydują się oni bowiem na sprzedaż na rynku wtórnym.

Rynek nieruchomości-ogromna machina
W bardzo dużym stopniu wpływ na rynku nieruchomości ma sytuacja gospodarcza w kraju. W Polsce mieszkań brakuje. Oczywiście, według obietnic jakie złożył nam rząd, sytuacja w ciągu najbliższych lat ulec ma zmianie. Jednak mimo wszystko, to co zostanie zbudowane będzie zaledwie ułamkiem zaspokojenia potrzeb nieruchomościowych w naszym kraju. Kolejna kwestia jaka ma wpływ na ten rynek są zamiany w zakresie popytu na domy i mieszkania w Polsce. Aktualnie, większą popularnością cieszą się mieszkania i domy o większej powierzchni. Spada popyt zaś na małe mieszkania typu kawalerki. Zamiany te wynikają przede wszystkim ze zamian finansowych inwestorów. Bogacą się oni coraz bardziej i dlatego mają oni możliwość zakupu większych domów i mieszkań.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *