Jesteś bezrobotny? W takim razie, nie jesteś sam ze swoim zmartwieniem, ponieważ ludzi w podobnej sytuacji jest w naszym kraju dość sporo. Najczęściej są to studenci, którzy nie posiadają doświadczenia w pracy oraz ci którzy stracili pracę , którym brakuje niewiele lat do emerytury i z tego względu pracodawcy nie chcą ich zatrudniać. Dlatego bardzo ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Dzięki temu, łatwiej jest znaleźć pracę, nawet wtedy, kiedy nie posiadamy doświadczenia.
Ratują nas wszelkiego rodzaju kursy , szkolenia i wyrabianie licencji. Jednak nie jest dobrym pomysłem uciekanie się do kilku dziedzin na raz. Najlepiej zdecydować się na jedna lub maksymalnie dwie. Dzięki temu, będziemy posiadać odpowiednią wiedzę w jednej dziedzinie , a nie po trochę z każdej. Jeśli interesujesz się nieruchomościami, a do tego skończyłeś szkołę średnią, to z powodzeniem możesz starać się o licencję zarządcy nieruchomościami. Warto jednak wiedzieć, co się w świecie danego zawodu dzieje, jakie są wprowadzane zmiany i jakie usługo dodatkowe oferować.

Wachlarz usług
Jakie mamy typowe czynności , które składają się na usługi oferowane przez zarządcę? Są to przede wszystkim czynności administracyjne, księgowość, rozliczenia finansowe, utrzymanie nieruchomości pod względem technicznym oraz obsługa prawna, ale tylko w zakresie podstawowym. Tak jak większość zadań jest zrozumiałych , tak techniczne utrzymanie nieruchomości budzi pewne wątpliwości. Pojęcie to możemy podzielić na obszary. Są to okresowe kontrole stanu technicznego nieruchomości, modernizacje, remonty, usuwanie awarii i konserwacja. Jednak zarządca takowych czynności nie podejmuje sam. Jego zadaniem jest jedynie dopilnowanie, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z zasadami sztuki, na korzystnych warunkach dla właściciela oraz zgodnie z przepisami prawa.

Brak klasy średniej
To jaki popyt na nasze usługi będzie zależy od tego, jak duża ilość będzie osób z klasy średniej. Jednak waszym społeczeństwie jest jej widoczny brak, co powoduje tworzenie się bariery finansowej. Tak więc , osoby które mają własną nieruchomość są bardzo zamożni lub w ogólne niezamożni. Przez taką sytuacje pole manewru jest ograniczone. Aby przywiązać do siebie klientów oraz ich pozyskiwać trzeba nastawić się na działania marketingowe oraz promocje. Trzeba się wyróżniać na tle konkurencji oraz mieć dobrą reklamę.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *