Poszukujesz pracy? Jesteś więc w dość licznej grupie Polaków, którzy są w tej samej sytuacji. Z czego wynika najczęściej bark pracy w naszym kraju? Przede wszystkim, z bardzo małych zarobków, jakie większość firm oferuje. Jeśli ktoś ma zarobić 5 zł na godzinę netto, do tego jeszcze z wypłaty napełnić bak, czy zapłacić kierowcy, z którym jeździ itp. to preferuje być na zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ pod względem kosztów wyjdzie na to samo, a nie trzeba się ruszać z domu. Tak to niestety wygląda.
Dlatego, bardzo ważną rzeczą, szczególnie dla młodych ludzi, są wszelkiego rodzaju kursy podnoszące kwalifikacje oraz licencje. Sprawiają one bowiem, że jesteśmy atrakcyjniejszym i bardziej potrzebnym pracownikiem w oczach pracodawcy. Co więcej , możemy wykonywać w przypadku licencjo zawody o których pojęcia nie mieliśmy.

Zmiany w definicji
Jednym właśnie z takich zawodów jest zarządca nieruchomości. Został on dość niedawno uwolniony spod ministerialnej kurateli, co zapewni większy dostęp do wykonywania tego zawodu przez osoby, które nie studiowały danego kierunku. Wystarczy bowiem, aby ukończona była szkoła średnia. Jednak nie tylko sam zawód uległ zmianie, ale także definicja zarządzania nieruchomości, która przestała obowiązywać. W jej mniemaniu, zarządca miał wykonywać takie zadania jak np. zapewniać odpowiednią gospodarkę ekonomiczno-finansową nieruchomości , co jest przerostem formy nad treścią. Kolejnym zadaniem było zapewnienie prawidłowej gospodarki energetycznej , co rozumieć można jako to, że ma on pilnować, aby ludzie nie zużywali za dużo prądu. Reszta obowiązków także nie byłą w pełni przemyślana i możliwa do dalekiego rozwinięcia.

Całkowita likwidacja legalnej definicji
Z racji , że zlikwidowano legalną definicję, musimy się sami odwołać do terminu „zarzadzania nieruchomościami”. W takim wypadku, zmiana legalnych definicji należy do kaprysów i zmiany zdania ustawodawcy, jednak w przypadku definicji ogólnie przyjętej jej zmiana zależy od naturalnej ewolucji języka. Wiąże się ona ze zmianami technicznymi, cywilizacyjnymi, socjologicznymi i społecznymi. Jednak mimo tego, iż proces ten jest naturalny, to może zostać sprowokowany przez np. media. Dzieje się tak szczególnie dzisiaj z powodu rozwiniętej technologii w przekazie informacji.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *