Planujesz się nieco wzbogacić? Doskonałym na to sposobem są inwestycje. Trzeba jednak wiedzieć , gdzie swoje pieniądze inwestować. Powinno to być nie tylko bezpieczne, ale nie wymagać elementarnej wiedzy na dany temat. O czym mowa? O inwestycjach w nieruchomości. Coraz więcej osób, w tym też młodych kupuje mieszkania pod wynajem.

Jednak nie jest t takie proste jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim, zwykle jest konieczność wzięcia kredytu hipotecznego, aby pokryć spłatę mieszkania. W takim wypadku, musimy co nieco wiedzieć o wynajmie. Przede wszystkim, znać lokalizację, która jest pożądana – najczęściej to centrum miasta. Kolejna kwestią jest wielkość mieszkania. Może się bowiem okazać, że w jednym mieście większy popyt jest na kawalerki, zaś w innym na mieszkania dwupokojowe. Zostają także kwestie prawne, które niestety najczęściej są słabą stroną takich inwestorów. Warto wiec skorzystać z pomocy profesjonalisty jak np. zarządcy nieruchomości.

Zarządca jako doradca
Zarządca z doświadczeniem jest bardzo cennym pomocnikiem. Pomoże on bowiem już na etapie zakupu mieszkania, jego wykończenia czy też sprawdzeniu najemcy. Najemca, który nie jest rzetelny to zmartwienie każdego wynajmującego. Wiąże się to bowiem z ryzykiem i stratami. Zarządca współpracuje z pośrednikami na poziomie profesjonalnym reprezentuje wszelkie interesy właściciela związane z nieruchomością. Dzięki temu, ryzyko jest zminimalizowane . Dobry zarządca, to nie tylko jednak doświadczenie, które jest bardzo ważne i stawiane jest na pierwszym miejscu, ale także profesjonalny szkic umowy najmu.

Stróż naszego interesu
Wszelkich nieporozumień i kłopotów unikniemy dzięki otrzymaniu od najemcy kompletu dokumentów oraz sporządzeniu szczegółowego protokołu. Ważne , aby obowiązki każdej ze stron były jasno zdefiniowane oraz ustalone wszelkie znaczące i szczegółowe kwestie. Tymi kwestiami jednak zajmuje się zarządca, co znacznie odciąża właściciela. Do jego zadań należy także kontrolowanie spraw finansowych, reguluje on również płatności , które lezą po stronie właściciela nieruchomości. Ważne jest także ubezpieczenie nieruchomości, które będzie w razie potrzeby pilotowane przez zarządcę.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *