Chcesz mieć spokojną emeryturę? Wiadomo, że taka będzie jeśli tylko będziemy mieli za co żyć, a z tym może być problem. Dlatego trzeba poszukać źródła dochodu, które zapewni nam środki do życia nie tylko teraz, ale także długoterminowo. O je zapewni? Niestety dorabianie nie wchodzi w grę z racji późniejszego wieku, który nas czeka na emeryturze. Warto wiec już na tym etapie zainteresować się inwestycjami.

W co warto inwestować dzisiaj? Przede wszystkim w nieruchomości. Jest to nie tylko stały dochód, ale jeśli tylko znajdziemy nabywcę, to również pewny. Najczęściej, aby takie mieszkanie spłacić, bierzemy kredyt hipoteczny, jednak z racji jest ono kupowane z myślą pod wynajem, to kredyt będzie nas się spłacał z pieniędzy najemców. Jeśli nie bardzo mamy pojęcie o tym, jak powinni prawidłowo i zgodnie z przepisami prawa wyglądać wynajem oraz jak uniknąć kłopotów warto skorzystać z usług zarządcy nieruchomości. Co taki zarządca robi, na czym polega jego praca i w czym nam pomoże?

Co robi zarządca?
Zarządzanie nieruchomościami polega na administrowaniu nimi, kierowaniu wszystkimi pracami technicznymi , a także konserwacyjnymi. To jednak nie wszystko. Zarządca może nam także pomóc w kwestiach doradczych, które związane są z posiadaniem różnych nieruchomości. Tai zarządca nieruchomości, może pracować zarówno jak najemny pracownik jak i prowadzić własną dzielność. Druga opcja należy do bardzo popularnych wśród tych osób, które pracować chcą jako samodzielni specjaliści. Taka osoba musi jednak pamiętać o tym, że konieczne jest utrzymywanie doskonałych relacji z właścicielem nieruchomości.

Prawa i zakazy
Zawód zarządcy zawiązany jest z wykonywaniem oraz aktywnością dla osób trzecich. Jego bowiem zadaniem jest czuwanie nad majątkiem klienta. Niekiedy okazuje się, że właściciel bez problemu utrzymuje się tylko z posiadanej nieruchomości, gdyż przynosi ona tak wielkie zyski. Tak wiec, zarządca nie ma w żadnym wypadku prawa podejmować ważnych decyzji, które związane są np. inwestowaniem. Należy to do właściciela budynku. Zarządca musi być również ubezpieczony. Dzięki temu, w razie gdyby wyrządził szkody dochodzić może swoich praw.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *