Poszukujesz pracy? Nie jest to nic nowego, gdyż w naszym kraju mamy wiele osób, które to robią. Niestety, niektórzy nieskutecznie co zwykle kończy się zasiłkiem dla bezrobotnych. Jednak takie osoby, najczęściej po prostu nie chcą iść do pracy, gdyż im się to nie opłaca. W przypadku zarabiania najniższej krajowej, znacznie lepiej im się powodzi mając zasiłek. Jeśli bowiem od tak śmiesznie małej wypłaty odliczymy koszty transportu, niekiedy zakup odzieży do pracy i inne związane z pracę kwestie, to zostaje nam niewiele. Zwykle bez pracy zostaje osoby po studiach. Nie mogą oni bowiem znaleźć pracy w swoim zawodzie.

Nie mogąc znaleźć zatrudnienia warto robić różne kursy i licencje, które podniosą kwalifikacje. Ostatnio mieliśmy do czynienia ze zmianami, które pozwalają zostać zarządcą budynku praktycznie każdemu. Wystarczy wyrobić Licencję Zarządcy Nieruchomości Federacji Porozumienia Polskiego Rynku Nieruchomości. Po nam taka licencja? Dzięki niej, możemy zarządzać budynkiem. Jednak, aby takową uzyskać musimy spełnić pewne wymagania.

Jak dostać licencję?
Osoba, która chce dostać Licencje Zarządcy F PPRN musisz spełnić pewne warunki. Są to między innymi: ukończenie zawodowego kursu licencyjnego na zarządcę nieruchomości, skończyć szkołę średnią, a na samym końcu zdać egzamin z pozytywnym wynikiem. Zasady uproszczone przeznaczone są dla tych osób, które otrzymały licencję państwową do końca roku 2013. Taka licencja jest bezterminowa, a jej wydanie wyniesie nas 80 zł co obejmuje koszty jej wytworzenia jak koszty materiałowe i wydrukowe, przygotowania projektu, koszty utworzenie plastikowej licencji, która jest drukowana dwustronnie i posiada fotografię, zaś wielkością odpowiada rozmiarom karty kredytowej.

Odnowienie licencji
Dla tych, którzy posiadają stare licencje państwowe, w nowych dokumentach honorowane będą dotychczasowe ich numery. Z racji, że wniosków o nadanie licencji fakultatywnych pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości F PPRN w trybie uproszczonym, a także bez egzaminacyjnych dla tych , którzy już licencje posiadają , czas ubiegania się o nią będzie przedłużony do końca roku 2015.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *