Decyzja o zakupie własnego mieszkania jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Jest to na tyle duży wydatek, że wielu z nas nie stać na wyłożenie takiej kwoty z własnej kieszeni więc musimy posiłkować się kredytami bankowymi. Warto więc przemyśleć wszystkie za i przeciw tak poważnej inwestycji.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup mamy dwie możliwości. Możemy szukać mieszkania na własną rękę w portalach ogłoszeniowych lub zgłosić się do biura nieruchomości, któremu zostawiamy wszelkie namiary na nas oraz wymagania, jakie stawiamy naszemu nowemu mieszkaniu. Ogromną zaletą zakupu mieszkania przez biuro nieruchomości jest fakt, że wszystkie formalności załatwiane są za nas. My wystarczy, że udamy się na proponowane przez biuro lokalizacje w celu oględzin naszej potencjalnie przyszłej nieruchomości.

Coraz więcej jednak osób stara się na własną rękę szukać mieszkania dla siebie. Spowodowane jest to też faktem, że bardzo wiele osób sprzedaje mieszkania bezpośrednio, omijając formalności i zlecanie tego zadania biurom pośrednictwa handlu nieruchomościami. Takie rozwiązanie ma też swoje plusy. Spotkanie ze sprzedawcą możemy o wiele szybciej zaaranżować, gdyż wymiana informacji jest bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi stronami. W taki sposób znacznie łatwiej możemy się dogadać co do ceny i warunków, na jakich zakupimy nieruchomość.

To, jaką formę zakupu wybierzemy, w ogromnej mierze zależy od naszych prywatnych możliwości nie tyle finansowych ile czasowych. Jeżeli mamy dosyć odpowiedzialną pracę, to nie będziemy mieli czasu na jeżdżenie i szukanie odpowiedniej dla nas oferty i zlecimy to zadanie w biurze nieruchomości. Oni za nas załatwią to, a my wystarczy, że udamy się i sprawdzimy, czy któreś z kilku mieszkań, które dla nas wybrał przedstawiciel, odpowiadają naszym wymaganiom, czy oczekujemy czegoś lepszego lub innego. Tę decyzję warto dokładnie przemyśleć, gdyż w wielu przypadkach biura pośrednictwa pobierają całkiem pokaźne prowizje za znalezienie interesującej nas nieruchomości.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *