Poszukując idealnego dla siebie mieszkania, zapewne przeglądasz wiele ofert i ogłoszeń. Żadna jednak nie spełniła Twoich oczekiwań z jednego prostego powodu – potrzebujesz dobrego i nowoczesnego mieszkania w świetnej lokalizacji i co najważniejsze – nowego.

Rynek mieszkań deweloperskich rządzi się swoimi prawami i nie mamy na niego wielkiego wpływu. Jego zdecydowanym plusem jest to, że dostajemy mieszkanie nowe, a wszelkie instalacje nie powinny wymagać żadnych nakładów pieniężnych. Dodatkowo w nowych budynkach często zakładane są ekologiczne i wydajne instalacje fotowoltaiczne.

Większość deweloperów decyduje się na inwestycję i nawet przed jej rozpoczęciem stara się sprzedać mieszkania w niej wykonane. Pomaga to deweloperowi w zmniejszeniu wkładu własnego w daną budowę oraz załatwia sprawę zbytu mieszkań, gdyż nieużywane i niesprzedane mieszkanie generuje tylko i wyłącznie koszty.

Jak dowodzą badania rynku, gotowe nowe mieszkania w stanie pod klucz stanowią bardzo mała część rynku. Najwięcej mieszkań nowych na rynku nieruchomości, bo aż 22% stanowią nowe mieszkania w Poznaniu. Nie od dziś wiadomo, że stolica Wielkopolski jest bardzo prężnie rozwijającym się miastem.

Na drugim miejscu pod względem udziału nowych mieszkań w ogólnym rynku nieruchomości jest Wrocław z wynikiem 19,3%. Wrocław jest tym miastem, które utrzymuje w miarę stabilny wzrost liczby nowych inwestycji w nieruchomości już od kilku lat.

Na kolejnych miejscach z wynikiem 18,8% znalazł się Kraków a na czwartym miejscu z wynikiem 15% Gdańsk. To są cztery miasta z największą liczbą inwestycji oraz oferujące największą ilość nowych gotowych do zamieszkania nieruchomości. Nasza stolica kraju znacznie zostaje w tyle pod tym względem i z wynikiem 11,8% uplasowała się na piątym miejscu.

Jak pokazują powyższe wyniki, w zachodniej części kraju, nie będziemy mieli znacznych problemów ze znalezieniem wolnych mieszkań w ukończonych inwestycjach.

Warto jednak zastanowić się nad zakupem mieszkania z rynku wtórnego, gdyż są one o wiele bardziej atrakcyjnie usytuowane. Bez problemu możemy znaleźć mieszkanie w ścisłym centrum, ale w starym budownictwie za całkiem przyzwoite pieniądze. Jeżeli nie przeszkadza nam to, to jest to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich poszukujących gotowych do zamieszkania nieruchomości.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *