Zakup mieszkania pod wynajem jest bardzo opłacalnym biznesem. Jeżeli mamy spore oszczędności, to powinniśmy się bardziej zainteresować lokowaniem w ten sposób gotówki. Do kosztów, jakie należy ponieść na samym początku naszej przygody z wynajmem mieszkań, należy doliczyć też dokładny remont nowej nieruchomości oraz urządzenie jej w niezbędne meble, oraz sprzęt AGD, oraz RTV. Bez poniesienia wydatków na urządzenie mieszkania nie możemy nawet myśleć o opłacalności tego przedsięwzięcia. Są jeszcze inne ważne czynniki, jakie wpływają na opłacalność tego biznesu.

Jeżeli mamy już ładne, wyremontowane i urządzone mieszkanie to powinniśmy zająć się znalezieniem odpowiedniego lokatora dla naszej nieruchomości. Z doświadczenia wielu osób zajmujących się tą tematyką wiadomo, że idealnym najemcą jest osoba, która płaci w terminie, będzie dbała o naszą nieruchomość oraz jest szansa, że podpisze z nami umowę wynajmu na okres dłuższy niż tylko kilka miesięcy.

Najbardziej opłacalnym wynajmującym będzie więc osoba pracująca, niepaląca, która w dłuższej perspektywie czasu ma aspiracje na rozwój swojej kariery zawodowej. Taki człowiek będzie naszym klientem przez długi okres i nie sprawi problemów nam oraz sąsiadom.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wynajęcie mieszkania parze z dzieckiem. Dzięki temu mamy duże szanse na to, że będą naszymi klientami przez kilka najbliższych lat. Oczywiście, jeżeli jest dziecko, to powinniśmy liczyć się z drobnymi uszkodzeniami w postaci pomalowanych ścian, czy innych małych usterkach. Wszystko jednak możemy załatwić dobrze przygotowaną umową najmu, w którym zawrzemy, że wszystkie szkody powstałe w wyniku niezgodnego z umową wykorzystywania mieszkania naprawia osoba wynajmująca. Pozwoli nam to na bezproblemowe wynajmowanie naszej nieruchomości przez długi okres bez obaw, że zastaniemy mieszkanie po kilku latach w kompletnej ruinie.

Oczywiście znalezienie idealnego najemcy nie jest takie proste jak może się wydawać. W dłuższej perspektywie czasu każdy może mieć problemy finansowe lub osobiste, które przełożą się na terminowość opłat.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *